POROZUMIEĆ SIĘ W ZWIĄZKU – warsztaty dla par

Wychodząc z założenia, że lepiej zapobiegać niż leczyć, zapraszamy Państwa na warsztaty dedykowane tym małżeństwom i związkom nieformalnym, które chcą pracować nad jakością swojej relacji, lepiej rozumieć się i radzić sobie z nieuniknionymi konfliktami i problemami związku. Warsztaty nie są terapią małżeńską, mają charakter psychoedukacyjny. Grupa liczy od 3 do 6 par. Forma zajęć pozwala w bezpieczny, pełen szacunku sposób przyglądać się mechanizmom konfliktów i nieporozumień we własnym związku oraz wypracowywać konstruktywne sposoby radzenia sobie z nimi. W programie proponujemy nieco bazy teoretycznej oraz szereg ćwiczeń praktycznych, które partnerzy wykonują ze sobą we dwójkę. Dzięki moderowaniu spotkania przez terapeutów, partnerzy mają szansę na otwarte mówienie o sprawach ważnych i wzajemne usłyszenie się. Warsztaty są też okazją do wymiany doświadczeń i dyskusji na forum grupy. Nasze dotychczasowe doświadczenia pokazują, że wspólny udział w tego typu zajęciach zbliża partnerów i wzmacnia zaufanie w związku.
Termin:
10.03.2024, niedziela, 09.00-16.30
Gdzie: Gwiaździsta 31 m 89, lokal fundacji
Prowadzący: Dorota Ziółkowska-Maciaszek
Odpłatność  forma nieodpłatna – zajęcia są finansowane przez Miasto st. Warszawa i naszą Fundację w ramach projektu „Ta szansa dla rodzin BIS”.
Liczba miejsc ograniczona – konieczność zapisów: Zapisy: biuro@rozwodpoczekaj.org.pl
Pierwszeństwo zapisów mają rodzice małych dzieci z Targówka!
  • Statystyki

    W 2021 r. rozwiodło się ok. 61 tys. par małżeńskich. Liczba ta jest mniejsza niż w latach 2005-2019, przy czym od wielu lat odnotowuje się także mniejszą liczbę zawieranych małżeństw. W miastach intensywność rozwodów jest prawie trzykrotnie wyższa niż na wsi.

    Rozwiedzeni małżonkowie przeżywają ze sobą przeciętnie 14 lat. Średni wiek mężczyzn w momencie rozwodu to obecnie 42 lata. Kobiety były o ok. 2 lata młodsze. 47,7% to rodziny bezdzietne, a 37,7% to rodziny z 1 dzieckiem. Najmniej rozwodów występuje w rodzinach wielodzietnych (0,8 – 2,9%).

    W ponad 2/3 przypadków powództwo o rozwód wnosi kobieta. Zwykle, w prawie 80% rozwodów, sąd nie orzeka winy. Wina męża orzekana jest w 15% przypadków, zaś żony w niewiele niż 3% przypadków.

    Coraz częściej sąd orzeka wspólne wychowywanie dzieci przez rozwiedzionych rodziców – w 2021 r. takich rozstrzygnięć było ponad 68%, opieka przyznana wyłącznie matce to 27% (a jeszcze w 2000 r. udział ten wynosił aż 65%), natomiast wyłączna opieka ojca to 3% przypadków.



  • strona www: Fabryka Dizajnu
    projekt graficzny: nietypowo.com