Trudne emocje rodziców i dzieci. Dać dzieciom bazę.

Człowiek rozwija się emocjonalnie przez całe życie. Jaką funkcję pełnią emocje w rozwoju dziecka? Czy można je zobaczyć? Które z nich są trudne dla rodzica? Jak pomóc dziecku w przeżywaniu trudnych emocji? W jaki sposób radzić sobie z trudnymi emocjami dziecka? Po czym poznać, że dziecko przeżywa bardzo silne emocje? Jakie są reakcje dziecka na przeciążenie emocjonalne?

Jak relacja rodziców wpływa na emocje dziecka? Co, gdy między rodzicami pojawia się napięcie, konflikt. Gdy mają różne podejście do wychowania? Jak wzmocnić współpracę rodziców na rzecz dziecka? A co, gdy ich drogi rozchodzą się…?

A także  – jak wspierać dziecko korzystające z opieki specjalisty?
Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi na warsztatach Katarzyny Koszewskiej „Trudne emocje rodziców i dzieci. Dać dzieciom bazę”.

Zapraszamy rodziców zarówno w parach jak i w pojedynkę.

Wykład odbędzie się: 22 września 2019, niedziela, godz. 9.00-16.30
Miejsce: Gwiaździsta 31 m 89
Prowadząca: Katarzyna Koszewska (więcej w zakładce „nasz zespół”).
Zapisy: biuro@rozwodpoczekaj.org.pl
Zajęcia są nieodpłatne – współfinansowane przez Miasto st. Warszawa w ramach projektu „Ich dwoje – baza rodziny”.

  • Statystyki

    W 2021 r. rozwiodło się ok. 61 tys. par małżeńskich. Liczba ta jest mniejsza niż w latach 2005-2019, przy czym od wielu lat odnotowuje się także mniejszą liczbę zawieranych małżeństw. W miastach intensywność rozwodów jest prawie trzykrotnie wyższa niż na wsi.

    Rozwiedzeni małżonkowie przeżywają ze sobą przeciętnie 14 lat. Średni wiek mężczyzn w momencie rozwodu to obecnie 42 lata. Kobiety były o ok. 2 lata młodsze. 47,7% to rodziny bezdzietne, a 37,7% to rodziny z 1 dzieckiem. Najmniej rozwodów występuje w rodzinach wielodzietnych (0,8 – 2,9%).

    W ponad 2/3 przypadków powództwo o rozwód wnosi kobieta. Zwykle, w prawie 80% rozwodów, sąd nie orzeka winy. Wina męża orzekana jest w 15% przypadków, zaś żony w niewiele niż 3% przypadków.

    Coraz częściej sąd orzeka wspólne wychowywanie dzieci przez rozwiedzionych rodziców – w 2021 r. takich rozstrzygnięć było ponad 68%, opieka przyznana wyłącznie matce to 27% (a jeszcze w 2000 r. udział ten wynosił aż 65%), natomiast wyłączna opieka ojca to 3% przypadków.



  • strona www: Fabryka Dizajnu
    projekt graficzny: nietypowo.com