POZYTYWNA DYSCYPLINA – WPROWADZENIE

Wprowadzenie do pozytywnej dyscypliny, czyli JAK BYĆ DOBRYM I SKUTECZNYM RODZICEM

Jeśli zdarza Ci się, że:

  •  Masz poczucie, że bycie rodzicem to ciągła walka o poranne wstawanie, ubieranie się, zjedzenie śniadania, wyjście z domu, powrót do domu, czy też odrabianie lekcji.
  • Czujesz złość i bezsilność na siebie i swoje dziecko.
  • Chcesz konkretnych, skutecznych technik, które działają długofalowo i pewności, że nie krzywdzisz dziecka.

Przyjdź na warsztat wprowadzający do Pozytywnej Dyscypliny.

Z tego warsztatu wyniesiesz:

  • pewność, że możesz być skuteczny/a i mieć taką relację z dzieckiem, jaką chcesz
  • nowe spojrzenie na wychowanie dziecka, które da Ci poczucie kompetencji
  • wyjaśnienie, dlaczego dzieci (i dorośli też ) zachowują się „źle” i jak możesz temu przeciwdziałać
  • informację, gdzie szukać konkretnych rozwiązań i jak pogłębić swoją wiedzę dotyczącą wychowania dzieci
  • wiedzę na czym opiera się POZYTYWNA DYSCYPLINA

KIEDY: najbliższe zajęcia – 15 marca 2018, 18.00-21.00.

 

GDZIE:  oczywiście u nas – Batorego 14/74 w SKAT (Stołeczny Klub Aktywnych Tatów).

MILE WIDZIANE PARY.

KONIECZNOŚĆ ZAPISU!!!

PŁATNOŚĆ: nieodpłatne – warsztaty są współfinansowane przez Miasto st. Warszawa i naszą Fundację w ramach projektu „SKAT – Stołeczny Klub Aktywnych Tatów|.

KTO PROWADZI:

 Anna Czechowska

 

„Jesteśmy coachami specjalizującymi się w budowaniu relacji rodziców z dziećmi opartymi na WZAJEMNYM SZACUNKU, WSPÓŁPRACY, AKCEPTACJI i MIŁOŚCI. Wszystkie staramy się być dobrymi mamami, a kiedy pojawiają się trudności, chcemy wiedzieć, jak sobie z nimi skutecznie radzić. Połączyłyśmy nasze siły, bo wierzymy, że POZYTYWNA DYSCYPLINA to unikalna metoda, która oferuje praktyczne techniki wychowawcze, jednocześnie wprowadzając w życie te ważne dla nas wartości”.

 

  • Statystyki

    W 2021 r. rozwiodło się ok. 61 tys. par małżeńskich. Liczba ta jest mniejsza niż w latach 2005-2019, przy czym od wielu lat odnotowuje się także mniejszą liczbę zawieranych małżeństw. W miastach intensywność rozwodów jest prawie trzykrotnie wyższa niż na wsi.

    Rozwiedzeni małżonkowie przeżywają ze sobą przeciętnie 14 lat. Średni wiek mężczyzn w momencie rozwodu to obecnie 42 lata. Kobiety były o ok. 2 lata młodsze. 47,7% to rodziny bezdzietne, a 37,7% to rodziny z 1 dzieckiem. Najmniej rozwodów występuje w rodzinach wielodzietnych (0,8 – 2,9%).

    W ponad 2/3 przypadków powództwo o rozwód wnosi kobieta. Zwykle, w prawie 80% rozwodów, sąd nie orzeka winy. Wina męża orzekana jest w 15% przypadków, zaś żony w niewiele niż 3% przypadków.

    Coraz częściej sąd orzeka wspólne wychowywanie dzieci przez rozwiedzionych rodziców – w 2021 r. takich rozstrzygnięć było ponad 68%, opieka przyznana wyłącznie matce to 27% (a jeszcze w 2000 r. udział ten wynosił aż 65%), natomiast wyłączna opieka ojca to 3% przypadków.



  • strona www: Fabryka Dizajnu
    projekt graficzny: nietypowo.com