Pozytywna dyscyplina w rodzinie patchworkowej

Warsztat dla macoch, ojczymów i rodziców po rozwodzie.
Dla kogo: dla par i/lub pojedynczych rodziców biologicznych i przyszywanych w ponownych związkach. Dla tych którzy już doświadczają pięknej i wyczerpującej złożoności patchworkowego domu i dla tych, którzy dopiero się przygotowują do budowania relacji z dziećmi partnera.
Cele:
Poznanie sposobów na budowanie więzi z dziećmi i zachowanie spójności w oparciu o techniki pozytywnej dyscypliny.
Przećwiczenie swoich zachowań i reakcji w relacji z dzieckiem partnera.

Na warsztacie dowiesz się:
• dlaczego wiele skutecznych metod wychowawczych “nie działa” w układzie patchworkowym
• jak stosować techniki Pozytywnej Dyscypliny w rodzinie rekonstruowanej
• jakie warunki musisz spełnić aby PD “zadziałała” w twojej rodzinie
• jak budować relacje z dziećmi w rodzinie rekonstruowanej

Termin: 22.06 (cz. I) i 24.06 (cz. II) godz. 10.00-13.45
łącznie 9 godzin dydaktycznych

Miejsce: Batorego 14 lok. 74, siedziba SKAT

Inwestycja: 135 zł*/osoba za I i II część łącznie,
*możliwe zniżki dla osób będących w trudnej sytuacji finansowej.

KONIECZNOŚĆ ZAPISÓW: d.ziolkowska@rozwodpoczekaj.org.pl

Jak pracujemy:
ćwiczenia wglądowe, symulacje, dyskusje, case study, mini-wykład – jak trzeba to też ☺

Prowadzenie:
Sylwia Anderson-Hanney – profilaktyk społeczny, trenerka umiejętności wychowawczych i licencjonowana edukatorka i promotorka Pozytywnej Dyscypliny. Specjalista ds. pracy z rodziną, w której wykorzystuje wiedzę i umiejętności pedagoga, terapeuty, coacha oraz mediatora. Spełniona mama Roberta (7), Rosie (3), i Leonarda (6 mies.), oraz step-mum dla Kuby (12) i Niny (7).

Małgorzata Kałaska – dr psychologii, coach rodzinny, trenerka i mediatorka. Od ponad 15 lat prowadzi treningi rozwoju osobistego, komunikacji międzykulturowej i asertywności – głównie dla kobiet i rodziców oraz warsztaty i konsultacje wychowawcze. Prowadzi poradnictwo psychologiczne dla rodzin rekonstruowanych i rodziców samodzielnych. Prywatnie mama i macocha.

Informacje o: Rodzice patchworkowi
  • Statystyki

    W 2021 r. rozwiodło się ok. 61 tys. par małżeńskich. Liczba ta jest mniejsza niż w latach 2005-2019, przy czym od wielu lat odnotowuje się także mniejszą liczbę zawieranych małżeństw. W miastach intensywność rozwodów jest prawie trzykrotnie wyższa niż na wsi.

    Rozwiedzeni małżonkowie przeżywają ze sobą przeciętnie 14 lat. Średni wiek mężczyzn w momencie rozwodu to obecnie 42 lata. Kobiety były o ok. 2 lata młodsze. 47,7% to rodziny bezdzietne, a 37,7% to rodziny z 1 dzieckiem. Najmniej rozwodów występuje w rodzinach wielodzietnych (0,8 – 2,9%).

    W ponad 2/3 przypadków powództwo o rozwód wnosi kobieta. Zwykle, w prawie 80% rozwodów, sąd nie orzeka winy. Wina męża orzekana jest w 15% przypadków, zaś żony w niewiele niż 3% przypadków.

    Coraz częściej sąd orzeka wspólne wychowywanie dzieci przez rozwiedzionych rodziców – w 2021 r. takich rozstrzygnięć było ponad 68%, opieka przyznana wyłącznie matce to 27% (a jeszcze w 2000 r. udział ten wynosił aż 65%), natomiast wyłączna opieka ojca to 3% przypadków.



  • strona www: Fabryka Dizajnu
    projekt graficzny: nietypowo.com