Będziemy mieli dziecko

Wykład aktywny dla rodziców, dla oczekujących na dziecko i dla tych, którzy dopiero rozważają bycie rodzicem. Możesz przyjść w parze lub w pojedynkę.

Przyjście na świat dziecka, zwłaszcza pierwszego wiąże się ze zmianami, które wcześniej nie były przez małżonków brane pod uwagę. Z tego też względu okres ten uważa się za najpoważniejsze wyzwanie, przed jakim staje rodzina w toku jej rozwoju. Według badań profesora Johna Gottmana prawie 70% par skarży się na spadek satysfakcji ze związku w ciągu pierwszych 12 miesięcy po przyjściu na świat pierwszego dziecka. Jest to o tyle ciekawe, że w potocznym myśleniu dziecko, jako „owoc miłości” powinno emocjonalnie spajać parę. Co więcej –  badane pary pragnęły potomka i czuły się spełnione w roli rodziców. Czy więc jesteśmy skazani na kryzys małżeński na tym etapie? Odnalezienie się w zmienionej rzeczywistości i wypracowanie nowych satysfakcjonujących relacji małżeńskich to ważne zadanie dla partnerów. A jednak ponad 30% par nie odczuwa spadku zadowolenia ze związku, a część wręcz doświadcza pogłębienia bliskości. Co w takim razie robią pary, dobrze radzące sobie z kryzysem powiększenia rodziny? O tych i o innych kwestiach związanych z przyjściem na świat nowego członka rodziny będziemy rozmawiać na naszym spotkaniu.

Termin: 20 marca 2020, piątek 17.30-20.00

Miejsce: Klub TA Szansa Targówek, Radzymińska 111a/113

 WSTĘP WOLNY, KONIECZNOŚĆ ZAPISÓWbiuro@rozwodpoczekaj.org.pl

Zajęcia są współfinansowane przez Miasto st. Warszawa i naszą Fundację w ramach projektu Ta Szansa dla rodzin.

  • Statystyki

  W 2013 r. rozwiodło się ponad 66 tys. par małżeńskich, co oznacza wzrost liczby rozwodów (o ponad 1,6 tys.) w stosunku do roku poprzedniego.

  W miastach intensywność rozwodów jest ponad dwukrotnie wyższa niż na wsi.

  Rozwiedzeni małżonkowie przeżywają ze sobą przeciętnie ok. 14 lat. Średni wiek mężczyzn w momencie rozwodu to 40-41 lat. Kobiety były o ok. 2 lata młodsze. 47,7% to rodziny bezdzietne, a 37,7% to rodziny z 1 dzieckiem. Najmniej rozwodów występuje w rodzinach wielodzietnych (0,8 – 2,9%).

  W ostatnich latach ponad 2/3 przypadków powództwo o rozwód wnosi kobieta. Natomiast orzeczenie rozwodu z winy żony następuje w niewiele ponad 3% przypadków. Wina męża orzekana jest w 20% przypadków. Zwykle, w ponad 70% rozwodów, sąd nie orzeka winy. • strona www: Fabryka Dizajnu
  projekt graficzny: nietypowo.com

Sprawozdanie merytoryczne 2018 

Sprawozdanie merytoryczne 2017

Sprawozdanie merytoryczne 2016    

sprawozdanie-merytoryczne-2015

Sprawozdanie merytoryczne 2014

bilans  2018 

bilans2015

bilans_2014

Theme: flashcast.

-->