Czy warto wspomagać dziecko w rozwoju mowy?

MITY i FAKTY

Pierwszymi nauczycielami mowy są rodzice. Jeśli posługują się właściwymi wzorami mowy
i otaczają swoje dzieci mądrą miłością, to z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że dbają o prawidłowy rozwój mowy, a ich pociechy szybko opanują tę trudną sztukę. Wielu rodziców jednak nie wie jak wspomagać swoje pociechy w rozwoju mowy – czy wspomagać dzieci, czy biernie obserwować jak sobie radzą, a może poczekać,
bo „dorosną” do „ładnego” mówienia. Wokół tego aspektu rozwoju dziecka narosło wiele mitów, które do tej pory funkcjonują jako prawda. Nasze spotkanie pomoże rozstrzygnąć te dylematy i pokaże kiedy i jak pomagać dzieciom, na co zwrócić uwagę, kiedy warto skonsultować dziecko z logopedą lub innym specjalistą.

Zajęcie poprowadzi mgr Alina Niecikowska, logopeda/neurologopeda z wieloletnim stażem. Absolwentka 5-letnich dziennych studiów logopedycznych Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. A.Hercena w Sankt-Petersburgu w Rosji (1993r.). Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu neurologopedii na Uniwersytecie Gdańskim, kurs doskonalący – Dysleksja rozwojowa przy Polskim Towarzystwie Dysleksji u prof. Marty Bogdanowicz. Alina Niecikowska ma duże doświadczenie w pracy:

 • z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym
 • z dziećmi z ORM (opóźniony rozwój mowy)
 • z dziećmi z dysleksją
 • z dorosłymi z utratą mowy (afazja nabyta – po wypadkach, po udarach).
 • Pracowała również z dziećmi z MPD (mózgowe porażenie dziecięce), z jąkającymi się

Prywatnie jest mamą trzech synów.

Miejsce: Batorego 14 lok.74

Data: do ustalenia

Koszt: WSTĘP WOLNY, konieczność zapisów  pmaciaszek@interia.pl

 

 

  • Statystyki

  W 2013 r. rozwiodło się ponad 66 tys. par małżeńskich, co oznacza wzrost liczby rozwodów (o ponad 1,6 tys.) w stosunku do roku poprzedniego.

  W miastach intensywność rozwodów jest ponad dwukrotnie wyższa niż na wsi.

  Rozwiedzeni małżonkowie przeżywają ze sobą przeciętnie ok. 14 lat. Średni wiek mężczyzn w momencie rozwodu to 40-41 lat. Kobiety były o ok. 2 lata młodsze. 47,7% to rodziny bezdzietne, a 37,7% to rodziny z 1 dzieckiem. Najmniej rozwodów występuje w rodzinach wielodzietnych (0,8 – 2,9%).

  W ostatnich latach ponad 2/3 przypadków powództwo o rozwód wnosi kobieta. Natomiast orzeczenie rozwodu z winy żony następuje w niewiele ponad 3% przypadków. Wina męża orzekana jest w 20% przypadków. Zwykle, w ponad 70% rozwodów, sąd nie orzeka winy. • strona www: Fabryka Dizajnu
  projekt graficzny: nietypowo.com

Sprawozdanie merytoryczne 2018 

Sprawozdanie merytoryczne 2017

Sprawozdanie merytoryczne 2016    

sprawozdanie-merytoryczne-2015

Sprawozdanie merytoryczne 2014

bilans  2018 

bilans2015

bilans_2014

Theme: flashcast.

-->