Dogadać się z nastolatkiem

Szkolenie jest dedykowane rodzicom chcącym lepiej rozumieć swoje nastoletnie dzieci, zainteresowanym pracą na rzecz poprawy jakości swojej relacji z synem czy córką.

Termin: aktualny termin na rok 2019 zostanie podany wkrótce

Miejsce: Batorego 14 lok.74, lokal Fundacji i SKAT

 WSTĘP WOLNY, KONIECZNOŚĆ ZAPISÓWbiuro@rozwodpoczekaj.org.pl

 Opis:

Szkolenie ma charakter bardzo praktyczny. Uczestnicy/uczestniczki zajęć poznają mechanizmy występujące w  najbliższej relacji  między rodzicami, a zbuntowanymi nastolatkami. Będą mieć okazję przyjrzenia się własnym zasobom i ograniczeniom, rozwiną umiejętności reakcji w sytuacjach związanych z dużymi napięciami emocjonalnymi. Szkolenie jest szansą na lepsze rozumienie swoich reakcji w relacji z młodzieżą w wieku dojrzewania, poznania i stosowania odpowiednich do zachowania technik reagowania. To okazja do budowania kontaktów satysfakcjonujących obie strony.

Podczas zajęć:

Zdobędziesz wiedzę na temat wieku dojrzewania.

Poznasz mechanizmy trudnych, niezrozumiałych i agresywnych zachowań  w relacjach z synem, córką.

Dowiesz się, jak stosować odpowiednie do typu zachowania techniki reagowania.

Nauczysz się porozumiewać bez przekraczania granic.

Uświadomisz sobie swoje zasoby osobowości, niezbędne do budowania satysfakcjonujących kontaktów z córką lub z synem

Prowadząca: Katarzyna Koszewska

Absolwentka Programu Pomocy psychologicznej Instytutu Terapii Gestalt w Krakowie, Szkoły Praw Człowieka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, superwizorka osób prowadzących zajęcia edukacyjne, coach, autorka wielu poradników dla nauczycieli z zakresu psychoedukacji, ekspertka  wielu renomowanych fundacji i stwarzyszeń.

Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu:

  • umiejętności psychospołecznych: komunikacji interpersonalnej, asertywności, rozwiązywania konfliktów, negocjacji, pracy z grupą i współpracy w zespole, budowania wizerunku publicznego, współpracy z mediami, gier psychologicznych, rozwoju osobistego z wykorzystaniem The Coaching Game Poits of You i innych .

Prowadzi coaching – life i coaching rodzicielski.

 

 

 

 

  • Statystyki

    W 2021 r. rozwiodło się ok. 61 tys. par małżeńskich. Liczba ta jest mniejsza niż w latach 2005-2019, przy czym od wielu lat odnotowuje się także mniejszą liczbę zawieranych małżeństw. W miastach intensywność rozwodów jest prawie trzykrotnie wyższa niż na wsi.

    Rozwiedzeni małżonkowie przeżywają ze sobą przeciętnie 14 lat. Średni wiek mężczyzn w momencie rozwodu to obecnie 42 lata. Kobiety były o ok. 2 lata młodsze. 47,7% to rodziny bezdzietne, a 37,7% to rodziny z 1 dzieckiem. Najmniej rozwodów występuje w rodzinach wielodzietnych (0,8 – 2,9%).

    W ponad 2/3 przypadków powództwo o rozwód wnosi kobieta. Zwykle, w prawie 80% rozwodów, sąd nie orzeka winy. Wina męża orzekana jest w 15% przypadków, zaś żony w niewiele niż 3% przypadków.

    Coraz częściej sąd orzeka wspólne wychowywanie dzieci przez rozwiedzionych rodziców – w 2021 r. takich rozstrzygnięć było ponad 68%, opieka przyznana wyłącznie matce to 27% (a jeszcze w 2000 r. udział ten wynosił aż 65%), natomiast wyłączna opieka ojca to 3% przypadków.



  • strona www: Fabryka Dizajnu
    projekt graficzny: nietypowo.com