Jak się (nie)kłócić o (nie)swoje dzieci

Warsztat dla macoch, ojczymów i patchworkowych par.

Czy możliwa jest spójność i stałość w rodzinie porozwodowej?

Czy możliwy jest w ogóle wpływ na wychowanie nie-swoich dzieci? A na wychowanie dzieci z którymi nie mieszkamy na codzień?

Co brać pod uwagę przygotowując się do wspólnego zamieszkania z dziećmi z poprzednich związków?

Jak się nie rozstać „z powodu dzieci“?

Na warsztacie przyjrzymy się swoim przekonaniom, motywacjom i uczuciom związanym z nową rodziną rekonstruowaną.   Poćwiczymy w praktyce komunikację w sytuacji konfliktu.

Kto się podzieli swym problemem ten dostanie feedback – jak jego sytuacje widzą inni, borykający się z podobnymi wyzwaniami, ale nie „złotą radę“.

Zastanowimy się jak w praktyce ustalać reguły w domu w którym są dzieci z różnych związków, jak radzić sobie z różnicami w stylach wychowania pomiędzy domami rozwiedzionych rodziców i jak je wyjaśniać dzieciom. Wreszcie – i to najważniejsze – podyskutujemy o tym jak w parze, pomiędzy dorosłymi, rozmawiać i spierać się o wychowanie dzieci wspólnych i niewspólnych konstruktywnie, zamiast walczyć destrukcyjnie.

Termin 18.11.2018, 15.30-19.30. (niedziela)

Miejsce: Batorego 14 lok. 67

Metody: ćwiczenia wglądowe, w parach, scenki w „akwarium“, mini-wykład, dyskusja grupowa

Prowadzenie: Małgorzata Kałaska – dr psychologii, coach rodzicielski i trenerka rozwoju osobistego z 20 letnim doświadczeniem, stała współpracowniczka Fundacji, specjalistka z zakresu psychologii relacji i wychowania w rodzinach rekonstruowanych. • Statystyki

  W 2013 r. rozwiodło się ponad 66 tys. par małżeńskich, co oznacza wzrost liczby rozwodów (o ponad 1,6 tys.) w stosunku do roku poprzedniego.

  W miastach intensywność rozwodów jest ponad dwukrotnie wyższa niż na wsi.

  Rozwiedzeni małżonkowie przeżywają ze sobą przeciętnie ok. 14 lat. Średni wiek mężczyzn w momencie rozwodu to 40-41 lat. Kobiety były o ok. 2 lata młodsze. 47,7% to rodziny bezdzietne, a 37,7% to rodziny z 1 dzieckiem. Najmniej rozwodów występuje w rodzinach wielodzietnych (0,8 – 2,9%).

  W ostatnich latach ponad 2/3 przypadków powództwo o rozwód wnosi kobieta. Natomiast orzeczenie rozwodu z winy żony następuje w niewiele ponad 3% przypadków. Wina męża orzekana jest w 20% przypadków. Zwykle, w ponad 70% rozwodów, sąd nie orzeka winy. • strona www: Fabryka Dizajnu
  projekt graficzny: nietypowo.com

Sprawozdanie merytoryczne 2018 

Sprawozdanie merytoryczne 2017

Sprawozdanie merytoryczne 2016    

sprawozdanie-merytoryczne-2015

Sprawozdanie merytoryczne 2014

bilans  2018 

bilans2015

bilans_2014

Theme: flashcast.

-->