Języki miłości w praktyce związkowej

Zdarza wam się mieć poczucie, że dajecie z siebie w związku bardzo dużo, a On czy Ona tego nie docenia, albo wręcz nie zauważa? Albo przeżywać frustrację, że nie jesteście dość kochani, wasze potrzeby są ignorowane i spotykać się ze zdumieniem drugiej strony – „o co ci chodzi?, co znowu nie tak?, przecież się staram!”. Jeśli tak, to jest duża szansa, że porozumiewacie się różnymi językami miłości. Opisał je Gary Chapman, obserwując dobrze funkcjonujące, szczęśliwe małżeństwa. Zauważył, że istnieje pięć kluczowych obszarów, dzięki którym partnerzy czują się kochani i szczęśliwi w związku. A z nich wynikają sposoby, w jaki okazujemy miłość i w jaki chcemy jej doświadczać – tzw. języki miłości. Zwykle każdy z nas ma swój podstawowy „język miłości” i bywa, że jest inny niż współmałżonka. Jeśli nie nauczymy się nawzajem swoich języków, satysfakcja z małżeństwa może systematycznie spadać, a poczucie niezrozumienia i rozczarowania – wzrastać. Zrozumienie, czego oboje potrzebujemy, by czuć się spełnionymi w związku i nauczenie się adekwatnego odpowiadania na język partnera pozwala wzmocnić lub przywrócić poczucie bliskości. Koncepcja Chapmana jest bardzo pomocna i inspirująca zarówno dla par na początku wspólnej drogi, jak i związków, w które wkradła się już rutyna lub które przeżywają kryzys. Często odnosimy się do niej w pracy z parami. I dlatego proponujemy Państwu wspólne spotkanie, na którym będziecie mieli okazję poznać koncepcję i rozpoznać języki miłości swoje i partnera/partnerki.

Termin:  nowe terminy podamy wkrótce

Miejsce: 12 marca 2020, czwartek, 17.30-20.30, Radzymińska 111a/113, Klub Ta Szansa

Odpłatność: Udział jest nieodpłatny (zajęcia są współfinansowane przez Miasto st. Warszawa i naszą Fundację w ramach projektu Ta Szansa dla rodzin.)

Prowadzi: Dorota Ziółkowska

Forma: wykład aktywny, możecie przyjść w pojedynkę lub we dwoje

Konieczność zapisów: biuro@rozwodpoczekaj.org.pl • Statystyki

  W 2013 r. rozwiodło się ponad 66 tys. par małżeńskich, co oznacza wzrost liczby rozwodów (o ponad 1,6 tys.) w stosunku do roku poprzedniego.

  W miastach intensywność rozwodów jest ponad dwukrotnie wyższa niż na wsi.

  Rozwiedzeni małżonkowie przeżywają ze sobą przeciętnie ok. 14 lat. Średni wiek mężczyzn w momencie rozwodu to 40-41 lat. Kobiety były o ok. 2 lata młodsze. 47,7% to rodziny bezdzietne, a 37,7% to rodziny z 1 dzieckiem. Najmniej rozwodów występuje w rodzinach wielodzietnych (0,8 – 2,9%).

  W ostatnich latach ponad 2/3 przypadków powództwo o rozwód wnosi kobieta. Natomiast orzeczenie rozwodu z winy żony następuje w niewiele ponad 3% przypadków. Wina męża orzekana jest w 20% przypadków. Zwykle, w ponad 70% rozwodów, sąd nie orzeka winy. • strona www: Fabryka Dizajnu
  projekt graficzny: nietypowo.com

Sprawozdanie merytoryczne 2018 

Sprawozdanie merytoryczne 2017

Sprawozdanie merytoryczne 2016    

sprawozdanie-merytoryczne-2015

Sprawozdanie merytoryczne 2014

bilans  2018 

bilans2015

bilans_2014

Theme: flashcast.

-->