Na dobre i na złe?

Warsztaty dla par „Na dobre i na złe?”

Uczestnicy: Pary, które chcą wzmocnić swoją relację. Mile widziany wczesniejszy udział w wykładzie „Siedem zasad udanego związku” (w dowolnym czasie) albo zapoznanie się z lekturą „Siedem zasad udanego małżeństwa” lub artykułem na naszej stronie.

Cel: Warsztaty mają na celu przełożenie na praktykę wniosków płynących z badań prof. Gottmana na temat mechanizmów sprzyjających satysfakcji ze związku. Odnosimy się w nich bezpośrednio do zasad udanego związku, które Gottman opracował dla par, chcących utrzymać jakość swojej relacji na satysfakcjonującym oboje poziomie lub odbudować jej formę po kryzysie. Warsztaty nie są terapią małżeńską, mają charakter psychoedukacyjny. Są prowadzone przez dwoje trenerów – kobietę i mężczyznę. Grupa liczy od 4 do 7 par. Forma zajęć pozwala w bezpieczny, pełen szacunku sposób przyglądać się swojemu związkowi i wypracowywać sposoby i rozwiązania, dzięki którym w związku zwiększa się serdeczność i przyjemność bycia we dwoje.  W programie – szereg ćwiczeń praktycznych, które partnerzy wykonują ze sobą we dwójkę. Dzięki moderowaniu spotkania przez terapeutów, partnerzy mają szansę na otwarte mówienie o sprawach ważnych i wzajemne usłyszenie się. Warsztaty są też okazją do wymiany doświadczeń i dyskusji na forum grupy. Nasze dotychczasowe doświadczenia pokazują, że wspólny udział w tego typu zajęciach zbliża partnerów i wzmacnia zaufanie w związku.

Miejsce: Warszawa, Batorego 14/67

Termin: 15 października 2017, niedziela, 9.00-16.30

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA – KONIECZNOŚĆ ZAPISÓW: biuro@rozwodpoczekaj.org.pl

Warsztaty są nieodpłatne, współfinansowane przez Miasto st. Warszawa i naszą Fundację.

Prowadzący: Dorota Ziółkowska-Maciaszek – psycholog, trener, psychoterapeutka par, współzałożycielka i prezes fundacji „Rozwód?Poczekaj!”

Paweł Maciaszek – mediator rodzinny, trener umiejętności psychospołecznych, współzałożyciel fundacji „Rozwód?Poczekaj!” i szef Stołecznego Klubu Aktywnych Tatów. • Statystyki

  W 2013 r. rozwiodło się ponad 66 tys. par małżeńskich, co oznacza wzrost liczby rozwodów (o ponad 1,6 tys.) w stosunku do roku poprzedniego.

  W miastach intensywność rozwodów jest ponad dwukrotnie wyższa niż na wsi.

  Rozwiedzeni małżonkowie przeżywają ze sobą przeciętnie ok. 14 lat. Średni wiek mężczyzn w momencie rozwodu to 40-41 lat. Kobiety były o ok. 2 lata młodsze. 47,7% to rodziny bezdzietne, a 37,7% to rodziny z 1 dzieckiem. Najmniej rozwodów występuje w rodzinach wielodzietnych (0,8 – 2,9%).

  W ostatnich latach ponad 2/3 przypadków powództwo o rozwód wnosi kobieta. Natomiast orzeczenie rozwodu z winy żony następuje w niewiele ponad 3% przypadków. Wina męża orzekana jest w 20% przypadków. Zwykle, w ponad 70% rozwodów, sąd nie orzeka winy. • strona www: Fabryka Dizajnu
  projekt graficzny: nietypowo.com

Sprawozdanie merytoryczne 2018 

Sprawozdanie merytoryczne 2017

Sprawozdanie merytoryczne 2016    

sprawozdanie-merytoryczne-2015

Sprawozdanie merytoryczne 2014

bilans  2018 

bilans2015

bilans_2014

Theme: flashcast.

-->