Na dobre i na złe?

Warsztaty dla par „Na dobre i na złe?”

Uczestnicy: Pary, które chcą wzmocnić swoją relację. Mile widziany wcześniejszy udział w wykładzie „Siedem zasad udanego związku” (w dowolnym czasie) albo zapoznanie się z lekturą „Siedem zasad udanego małżeństwa” lub artykułem na naszej stronie.

Cel: Warsztaty mają na celu przełożenie na praktykę wniosków płynących z badań prof. Gottmana na temat mechanizmów sprzyjających satysfakcji ze związku. Odnosimy się w nich bezpośrednio do zasad udanego związku, które Gottman opracował dla par, chcących utrzymać jakość swojej relacji na satysfakcjonującym oboje poziomie lub odbudować jej formę po kryzysie. Warsztaty nie są terapią małżeńską, mają charakter psychoedukacyjny. Prowadzone są w małych grupach kilku par. Forma zajęć pozwala w bezpieczny, pełen szacunku sposób przyglądać się swojemu związkowi i wypracowywać sposoby i rozwiązania, dzięki którym w związku zwiększa się serdeczność i przyjemność bycia we dwoje.  W programie – szereg ćwiczeń praktycznych, które partnerzy wykonują ze sobą we dwójkę. Dzięki moderowaniu spotkania przez terapeutkę par, partnerzy mają szansę na otwarte mówienie o sprawach ważnych i wzajemne usłyszenie się. Warsztaty są też okazją do wymiany doświadczeń i dyskusji na forum grupy. Nasze dotychczasowe doświadczenia pokazują, że wspólny udział w tego typu zajęciach zbliża partnerów i wzmacnia zaufanie w związku.

Miejsce: Warszawa, Gwiaździsta 31 m 89, VIII piętro

Termin: 04 luty 2024 niedziela, 9.00-16.30

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA – KONIECZNOŚĆ ZAPISÓW: biuro@rozwodpoczekaj.org.pl

Warsztaty są nieodpłatne, współfinansowane przez Miasto st. Warszawa i naszą Fundację w ramach projektu „Ta szansa dla rodzin BIS”.

Prowadzący: Dorota Ziółkowska-Maciaszek – psycholog, trener, psychoterapeutka par, współzałożycielka i prezes fundacji „Rozwód?Poczekaj!”

  • Statystyki

    W 2021 r. rozwiodło się ok. 61 tys. par małżeńskich. Liczba ta jest mniejsza niż w latach 2005-2019, przy czym od wielu lat odnotowuje się także mniejszą liczbę zawieranych małżeństw. W miastach intensywność rozwodów jest prawie trzykrotnie wyższa niż na wsi.

    Rozwiedzeni małżonkowie przeżywają ze sobą przeciętnie 14 lat. Średni wiek mężczyzn w momencie rozwodu to obecnie 42 lata. Kobiety były o ok. 2 lata młodsze. 47,7% to rodziny bezdzietne, a 37,7% to rodziny z 1 dzieckiem. Najmniej rozwodów występuje w rodzinach wielodzietnych (0,8 – 2,9%).

    W ponad 2/3 przypadków powództwo o rozwód wnosi kobieta. Zwykle, w prawie 80% rozwodów, sąd nie orzeka winy. Wina męża orzekana jest w 15% przypadków, zaś żony w niewiele niż 3% przypadków.

    Coraz częściej sąd orzeka wspólne wychowywanie dzieci przez rozwiedzionych rodziców – w 2021 r. takich rozstrzygnięć było ponad 68%, opieka przyznana wyłącznie matce to 27% (a jeszcze w 2000 r. udział ten wynosił aż 65%), natomiast wyłączna opieka ojca to 3% przypadków.



  • strona www: Fabryka Dizajnu
    projekt graficzny: nietypowo.com