Porozumieć się w związku – dla par rodziców

Wychodząc z założenia, że bazą dobrze funkcjonującej rodziny jest udany związek rodziców, zapraszamy Państwa na warsztaty dedykowane parom rodziców, którzy chcą wzmocnić jakość swojej relacji, lepiej rozumieć wzajemne intencje oraz radzić sobie z konfliktami powstającymi wokół wychowania dzieci i łączenia roli rodzicielskiej z partnerską.

Przyjście na świat dziecka najczęściej wiąże się z poczuciem radości i spełnienia w sferze rodzicielskiej, a jednocześnie – koniecznością zmian w relacji partnerskiej i w organizacji życia codziennego. Badania pokazują, że wiele par przeżywa w tym czasie spadek satysfakcji ze swojej relacji. Partnerzy mówią o oddaleniu się od siebie, różnicach w podejściu do rodzicielstwa. Wychowywanie dzieci bywa jednym z bardziej zapalnych obszarów związku. Zdarza się, że partnerzy kłócą się o cele i metody wychowawcze, a dyskusje merytoryczne przenoszą się na poziom relacyjny – przypisywania sobie złych intencji. Pomiędzy rodzicami pojawia się niespójność, napięcie – a w konsekwencji brak współpracy, czy wręcz wzajemne bojkotowanie rodzicielskich oddziaływań. A tymczasem u podstaw właściwego wspierania dziecka w rozwoju leży rodzicielskie porozumienie.

Warsztaty są prowadzone w ramach projektu „Pozytywna dyscyplina w rodzinie”, który jest współfinansowany ze środków Miasta st. Warszawy i Fundacji „Rozwód?Poczekaj!”. Mają charakter psychoedukacyjny. Są prowadzone przez dwoje trenerów – kobietę i mężczyznę. Grupa liczy max. 7 par. W programie proponujemy nieco bazy teoretycznej oraz szereg ćwiczeń praktycznych, które partnerzy-rodzice wykonują ze sobą we dwójkę. Warsztaty są też okazją do wymiany doświadczeń i dyskusji na forum grupy. Nasze dotychczasowe doświadczenia pokazują, że wspólny udział w tego typu zajęciach zbliża partnerów i wzmacnia zaufanie w związku.

Uczestnicy: pary rodziców bez względu na wiek dzieci, co najmniej jedno z rodziców uczestniczyło (lub będzie uczestniczyć w tym roku) w zajęciach dotyczących metody „Pozytywna Dyscyplina”.

Miejsce: Warszawa, Batorego 14 lok. 74
Termin: nowe terminy wkrótce
Prowadzący:
Dorota Ziółkowska-Maciaszek – psycholog, trener, psychoterapeutka par, współzałożycielka i prezes fundacji „Rozwód?Poczekaj!”
Paweł Maciaszek – terapeuta TSR, mediator rodzinny, trener umiejętności psychospołecznych, współzałożyciel fundacji „Rozwód?Poczekaj!” i szef Stołecznego Klubu Aktywnych Tatów.
Odpłatność tym razem forma nieodpłatna – zajęcia są współfinansowane przez Miasto st. Warszawa i naszą Fundację w ramach projektu „Pozytywna dyscyplina w rodzinie”.
Liczba miejsc ograniczona – konieczność zapisów:
Zapisy: biuro@rozwodpoczekaj.org.pl

  • Statystyki

  W 2013 r. rozwiodło się ponad 66 tys. par małżeńskich, co oznacza wzrost liczby rozwodów (o ponad 1,6 tys.) w stosunku do roku poprzedniego.

  W miastach intensywność rozwodów jest ponad dwukrotnie wyższa niż na wsi.

  Rozwiedzeni małżonkowie przeżywają ze sobą przeciętnie ok. 14 lat. Średni wiek mężczyzn w momencie rozwodu to 40-41 lat. Kobiety były o ok. 2 lata młodsze. 47,7% to rodziny bezdzietne, a 37,7% to rodziny z 1 dzieckiem. Najmniej rozwodów występuje w rodzinach wielodzietnych (0,8 – 2,9%).

  W ostatnich latach ponad 2/3 przypadków powództwo o rozwód wnosi kobieta. Natomiast orzeczenie rozwodu z winy żony następuje w niewiele ponad 3% przypadków. Wina męża orzekana jest w 20% przypadków. Zwykle, w ponad 70% rozwodów, sąd nie orzeka winy. • strona www: Fabryka Dizajnu
  projekt graficzny: nietypowo.com

Sprawozdanie merytoryczne 2018 

Sprawozdanie merytoryczne 2017

Sprawozdanie merytoryczne 2016    

sprawozdanie-merytoryczne-2015

Sprawozdanie merytoryczne 2014

bilans  2018 

bilans2015

bilans_2014

Theme: flashcast.

-->