Seminarium: Rodzina w kryzysie

Seminarium dla specjalistów pracujących z rodzinami i dziećmi:

Fundacja „Rozwód? Poczekaj!” zaprasza Państwa na seminarium poświęcone kryzysowi okołorozwodowemu i bezpieczeństwu dzieci w sytuacji rozwodu rodziców.

Jako specjaliści pracujący na co dzień z parami stojącymi wobec decyzji o rozwodzie, a także z matkami i ojcami mierzącymi się z wyzwaniami rodzicielstwa po rozstaniu, chcemy podzielić się naszymi doświadczeniami oraz wynikami rzetelnych badań na temat sytuacji dziecka wobec rozwodu rodziców.

 Termin: 4 czerwca 2018, 10.00-14.00, w tym przerwa kawowa

Miejsce: Warszawa, SKAT – Stołeczny Klub Aktywnych Tatów, ul. Batorego 14 lok. 67,                                                                                                     .                (Metro Pole Mokotowskie)

Tematyka wystąpień:

 1. Rodzina w kryzysie czy kryzys w rodzinie? – Paweł Maciaszek
 2. Skutki rozwodu dla dzieci – analiza badań – Dorota Ziółkowska-Maciaszek
 3. Zagrożenia praw dziecka w rozwodzie – Dorota Ziółkowska-Maciaszek i Paweł Maciaszek
 4. Opieka naprzemienna – szansa czy zagrożenie dla stabilizacji dziecka? – dr Magdalena Śniegulska
 5. Patchwork – rodzicielskie wyzwania rodziny rekonstruowanej – dr Małgorzata Kałaska
 6. Jak wspomóc dziecko, gdy rodzice się rozwodzą? – dyskusja z uczestnikami.

Prelegenci:

Dorota Ziółkowska-Maciaszek – prezes Fundacji „Rozwód? Poczekaj”, psycholog, psychoterapeuta Gestalt i terapeuta par, wieloletni współpracownik dydaktyczny SWPS.

Paweł Maciaszek – terapeuta TSR, terapeuta par, mediator rodzinny, trener umiejętności psychospołecznych i trener grup ojcowskich.

Magdalena Śniegulska – dr nauk humanistycznych, adiunkt w Zakładzie Psychologii Klinicznej Dziecka, Uniwersytet SWPS, psycholog, psychoterapeuta i dydaktyk.

Małgorzata Kałaska – dr nauk humanistycznych, psycholog społeczny, doradca i coach rodzinny, specjalista od budowania relacji w rodzinach rekonstruowanych (patchworkowych).

 

Udział w spotkaniu jest nieodpłatny. Seminarium jest współfinansowane przez Miasto st. Warszawa i naszą Fundację w ramach projektu „Poradnia dla rodzin”.

Uczestnicy otrzymują zaświadczenia o udziale w seminarium.

Zapisy: biuro@rozwodpoczekaj.org.pl

Przy zapisie konieczność podania imienia i nazwiska uczestnika oraz placówki, którą reprezentuje.

UWAGA: ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

 

 

  • Statystyki

  W 2013 r. rozwiodło się ponad 66 tys. par małżeńskich, co oznacza wzrost liczby rozwodów (o ponad 1,6 tys.) w stosunku do roku poprzedniego.

  W miastach intensywność rozwodów jest ponad dwukrotnie wyższa niż na wsi.

  Rozwiedzeni małżonkowie przeżywają ze sobą przeciętnie ok. 14 lat. Średni wiek mężczyzn w momencie rozwodu to 40-41 lat. Kobiety były o ok. 2 lata młodsze. 47,7% to rodziny bezdzietne, a 37,7% to rodziny z 1 dzieckiem. Najmniej rozwodów występuje w rodzinach wielodzietnych (0,8 – 2,9%).

  W ostatnich latach ponad 2/3 przypadków powództwo o rozwód wnosi kobieta. Natomiast orzeczenie rozwodu z winy żony następuje w niewiele ponad 3% przypadków. Wina męża orzekana jest w 20% przypadków. Zwykle, w ponad 70% rozwodów, sąd nie orzeka winy. • strona www: Fabryka Dizajnu
  projekt graficzny: nietypowo.com

Sprawozdanie merytoryczne 2018 

Sprawozdanie merytoryczne 2017

Sprawozdanie merytoryczne 2016    

sprawozdanie-merytoryczne-2015

Sprawozdanie merytoryczne 2014

bilans  2018 

bilans2015

bilans_2014

Theme: flashcast.

-->