Siedem zasad udanego związku – wykład

Siedem zasad udanego związku wg Gottmana

Nie wierzcie w przesądy! Kłótnie nie muszą czynić związku nieudanym. Kłócą się także pary szczęśliwe (bywa, że ekspresyjnie). To, co jednak odróżnia je od par na skraju rozstania to fakt, że nie wpuściły do swojego związku Czterech Jeźdźców Apokalipsy!

Profesor John Gottman podjął wyzwanie uzyskania odpowiedzi na pytanie, co w relacji partnerskiej sprawia, że jedne małżeństwa wiodą harmonijne i udane życie, a inne nieuchronnie podążają ku rozwodowi. Opracowane przez jego zespół wskaźniki są na tyle trafne, że jest w stanie przewidzieć z prawdopodobieństwem 91%, czy dana para rozwiedzie się w ciągu najbliższych kilku lat – przysłuchując się jej rozmowie jedynie przez kilkanaście minut! Na szczęście wyniki badań pozwoliły też sformułować wskazania dla par, które chcą utrzymać swój związek długoterminowo w dobrej formie. I o tych właśnie 7 zasadach udanego związku chcemy z Państwem rozmawiać na październikowym spotkaniu w Fundacji. Zapraszamy.

Kiedy i gdzie: 19 września 2019, czwartek, 17.30-20.45, Radzymińska 111a/113 Klub Szansa Targówek

Dla kogo: dla każdego, kto chce lepiej rozumieć i pielęgnować swój związek, zarówno dla par jak i osób w pojedynkę.

Prowadzi: Dorota Ziółkowska-Maciaszek

Płatność: zajęcia nieodpłatne, współfinansowane przez Miasto st. Warszawa w ramach projektu „Ta Szansa dla rodzin”. Pierwszeństwo zapisów dla mieszkańców Targówka.

Konieczność zapisów: biuro@rozwodpoczekaj.org.pl

 

  • Statystyki

  W 2013 r. rozwiodło się ponad 66 tys. par małżeńskich, co oznacza wzrost liczby rozwodów (o ponad 1,6 tys.) w stosunku do roku poprzedniego.

  W miastach intensywność rozwodów jest ponad dwukrotnie wyższa niż na wsi.

  Rozwiedzeni małżonkowie przeżywają ze sobą przeciętnie ok. 14 lat. Średni wiek mężczyzn w momencie rozwodu to 40-41 lat. Kobiety były o ok. 2 lata młodsze. 47,7% to rodziny bezdzietne, a 37,7% to rodziny z 1 dzieckiem. Najmniej rozwodów występuje w rodzinach wielodzietnych (0,8 – 2,9%).

  W ostatnich latach ponad 2/3 przypadków powództwo o rozwód wnosi kobieta. Natomiast orzeczenie rozwodu z winy żony następuje w niewiele ponad 3% przypadków. Wina męża orzekana jest w 20% przypadków. Zwykle, w ponad 70% rozwodów, sąd nie orzeka winy. • strona www: Fabryka Dizajnu
  projekt graficzny: nietypowo.com