Style przywiązania w dzieciństwie a budowanie związku uczuciowego w dorosłości

Nasze dzieciństwo może być zasobem, ale też i obciążeniem w budowaniu satysfakcjonujących relacji z drugim człowiekiem. Nie jesteśmy w stanie zmienić naszej przeszłości, ale możemy budować przyszłość w oparciu o wiedzę i umiejętności, które warto rozwijać, aby tworzyć trwałe, oparte na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa , związki z naszym partnerem/ partnerką.

W jaki sposób rozwija się bezpieczne przywiązanie do drugiego człowieka? Co możemy zrobić, gdy w odpowiedzi na szukanie bliskości w stresie, w naszym dzieciństwie rozwinęły się wtórne strategie przywiązania, takie jak przywiązanie unikowe, lękowe? Co to oznacza dla naszego związku uczuciowego w dorosłości? Kiedy tzw. figura przywiązania jest niedostępna? Z jakim rodzajem bólu psychicznego jest to związane?

Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi podczas wykładu Katarzyny Koszewskiej (więcej: zespół):

Style przywiązania w dzieciństwie  a budowanie związku uczuciowego w dorosłości.

Kiedy: 15 stycznia 2022, sobota 17.30-19.45, online, platforma Zoom

Prowadzi: Katarzyna Koszewska

Zapisy: k.koszewska@rozwodpoczekaj.org.pl

Pierwszeństwo zapisów dla mieszkańców Targówka, ale wirtualna sala warsztatowa pomieści też mieszkańców innych części Warszawy! Zapraszamy! Przed zajęciami prześlemy Państwu link do zajęć wraz z pytaniami do przemyślenia przed spotkaniem.

Wykład jest nieodpłatny, finansowany przez Miasto st. Warszawa i naszą Fundację w ramach projektu Ta szansa dla rodzin. • Statystyki

  W 2013 r. rozwiodło się ponad 66 tys. par małżeńskich, co oznacza wzrost liczby rozwodów (o ponad 1,6 tys.) w stosunku do roku poprzedniego.

  W miastach intensywność rozwodów jest ponad dwukrotnie wyższa niż na wsi.

  Rozwiedzeni małżonkowie przeżywają ze sobą przeciętnie ok. 14 lat. Średni wiek mężczyzn w momencie rozwodu to 40-41 lat. Kobiety były o ok. 2 lata młodsze. 47,7% to rodziny bezdzietne, a 37,7% to rodziny z 1 dzieckiem. Najmniej rozwodów występuje w rodzinach wielodzietnych (0,8 – 2,9%).

  W ostatnich latach ponad 2/3 przypadków powództwo o rozwód wnosi kobieta. Natomiast orzeczenie rozwodu z winy żony następuje w niewiele ponad 3% przypadków. Wina męża orzekana jest w 20% przypadków. Zwykle, w ponad 70% rozwodów, sąd nie orzeka winy. • strona www: Fabryka Dizajnu
  projekt graficzny: nietypowo.com

Sprawozdanie merytoryczne 2018 

Sprawozdanie merytoryczne 2017

Sprawozdanie merytoryczne 2016    

sprawozdanie-merytoryczne-2015

Sprawozdanie merytoryczne 2014

bilans  2018 

bilans2015

bilans_2014

Theme: flashcast.

-->