Trudne emocje rodziców i dzieci. Dać dzieciom bazę.

Człowiek rozwija się emocjonalnie przez całe życie. Jaką funkcję pełnią emocje w rozwoju dziecka? Czy można je zobaczyć? Które z nich są trudne dla rodzica? Jak pomóc dziecku w przeżywaniu trudnych emocji? W jaki sposób radzić sobie z trudnymi emocjami dziecka? Po czym poznać, że dziecko przeżywa bardzo silne emocje? Jakie są reakcje dziecka na przeciążenie emocjonalne?

Jak relacja rodziców wpływa na emocje dziecka? Co, gdy między rodzicami pojawia się napięcie, konflikt. Gdy mają różne podejście do wychowania? Jak wzmocnić współpracę rodziców na rzecz dziecka? A co, gdy ich drogi rozchodzą się…?

A także  – jak wspierać dziecko korzystające z opieki specjalisty?
Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi na warsztatach Katarzyny Koszewskiej „Trudne emocje rodziców i dzieci. Dać dzieciom bazę”.

Zapraszamy rodziców zarówno w parach jak i w pojedynkę.

Wykład odbędzie się: 22 września 2019, niedziela, godz. 9.00-16.30
Miejsce: Gwiaździsta 31 m 89
Prowadząca: Katarzyna Koszewska (więcej w zakładce „nasz zespół”).
Zapisy: biuro@rozwodpoczekaj.org.pl
Zajęcia są nieodpłatne – współfinansowane przez Miasto st. Warszawa w ramach projektu „Ich dwoje – baza rodziny”. • Statystyki

  W 2013 r. rozwiodło się ponad 66 tys. par małżeńskich, co oznacza wzrost liczby rozwodów (o ponad 1,6 tys.) w stosunku do roku poprzedniego.

  W miastach intensywność rozwodów jest ponad dwukrotnie wyższa niż na wsi.

  Rozwiedzeni małżonkowie przeżywają ze sobą przeciętnie ok. 14 lat. Średni wiek mężczyzn w momencie rozwodu to 40-41 lat. Kobiety były o ok. 2 lata młodsze. 47,7% to rodziny bezdzietne, a 37,7% to rodziny z 1 dzieckiem. Najmniej rozwodów występuje w rodzinach wielodzietnych (0,8 – 2,9%).

  W ostatnich latach ponad 2/3 przypadków powództwo o rozwód wnosi kobieta. Natomiast orzeczenie rozwodu z winy żony następuje w niewiele ponad 3% przypadków. Wina męża orzekana jest w 20% przypadków. Zwykle, w ponad 70% rozwodów, sąd nie orzeka winy. • strona www: Fabryka Dizajnu
  projekt graficzny: nietypowo.com

Sprawozdanie merytoryczne 2018 

Sprawozdanie merytoryczne 2017

Sprawozdanie merytoryczne 2016    

sprawozdanie-merytoryczne-2015

Sprawozdanie merytoryczne 2014

bilans  2018 

bilans2015

bilans_2014

Theme: flashcast.

-->