Zanim powiesz tak

ZANIM POWIESZ „TAK”: To  świeckie warsztaty dla par planujących wspólne życie. Nie przygotowujemy do sakramentu małżeństwa, tylko do praktyki życia we dwoje. Zadbajcie o swoje małżeństwo już na starcie!  Zapraszamy – dla wiedzy, dla związku, nie „dla kwitu”.

Czas trwania: 20 godzin zajęć dydaktycznych

Kiedy:  23 września (piątek), 17.00-21.00 października, 25 października (9.00-17.00) i 2 października  17.00-21.00 (konsultacje)

Dodatkowo zapraszamy do udziału w 5 wykładach ogólnodostępnych online na temat emocji  w związkach uczuciowych w ramach niniejszego projektu oraz w wykładach innych projektów na temat psychologii związków.

Miejsce warsztatów: Warszawa ul. Gwiaździsta 31 m 89.

Odpłatność: warsztaty są nieodpłatne, finansowane przez Miasto st. Warszawa w ramach projektu „Rodzinne wsparcie na starcie”

Rezerwacja: Zacznijcie od wysłania do nas maila  na adres:    biuro@rozwodpoczekaj.org.pl

W mailu podajcie nazwiska obu osób i co najmniej jeden numer telefonu.

Ilość miejsc ograniczona!!! Nie zwlekajcie z decyzją. Z uwagi na potencjalne zagrożenie pandemiczne pracujemy w zmniejszonych grupach. Możemy przyjąć tylko 10 osób w każdej grupie, czyli 5 par.

 • Zajęcia w ramach całego projektu „Rodzinne wsparcie na starcie” prowadzą:
 • Dorota Ziółkowska-Maciaszek – psycholog, psychoterapeuta
 • Katarzyna Koszewska – psycholog, coach
 • Katarzyna Klimko-Damska – seksuolog, psychoterapeuta
 • Małgorzata Kałaska

Uczestnicy:

– osoby planujące zawarcie związku małżeńskiego – niezależnie od tego, czy w formie świeckiej czy konkordatowej lub wspólne życie

– zapraszamy pary – już zaręczone, z wyznaczonym terminem ślubu oraz te, które dopiero rozważają zawarcie związku małżeńskiego. Te niezdecydowane, wahające się i te, które żyją ze sobą w związkach nieformalnych.

Opinie uczestników poprzednich edycji: „Idea warsztatów jest kapitalnym pomysłem i warto je promować, ponieważ wiele par potrzebuje takich warsztatów, a nawet sobie tego nie uświadamia.” 

„Szczególnie zainteresował mnie temat dotyczący komunikacji w związku i rozwiązywania konfliktów, a także zajęcia z seksuologiem. Jeszcze więcej pracy w parach!”.

„Jestem bardzo zadowolony. Warsztaty spełniły moje oczekiwania. Mam nadzieję, ze to nie koniec propozycji Fundacji na pracę nad „dobrymi małżeństwami”. 

„Szczególnie zainteresowały mnie mechanizmy obecne w małżeństwach, powody, dla których ludzie biorą ślub oraz różnice w postrzeganiu małżeństwa między kobietami i mężczyznami. Co zrobić, kiedy się przeżywa silny kryzys małżeński i czy są takie momenty, kiedy nie da się już uratować małżeństwa.”  

„Bardzo pozytywnie odebrałem ten warsztat. Zainicjował on poważną i konstruktywną dyskusję w naszej parze. Sprawił, że odkryliśmy, że są problemy, które „zamiataliśmy pod dywan”.

„Po warsztacie w takim samym stopniu chcę wziąć ślub z narzeczoną :)”

Program: Nasz program jest neutralny światopoglądowo i interdyscyplinarny. W bezpiecznej i swobodnej atmosferze będziemy rozmawiać o wszystkim, co w małżeństwie ważne, choć czasem trudne:

– o wyzwaniach nowych ról – żony i męża

– o kryzysach rozwojowych, które przechodzi większość rodzin i sposobach radzenia sobie z nimi

– o seksie i emocjonalnej intymności

– o równowadze „dawania i brania” i granicach wolności w małżeństwie – o rozwiązywaniu konfliktów i typowych problemów w związku

– o rozmawianiu, które ma zbliżać, a nie dzielić – o budowaniu relacji z teściami i „resztą świata”.

Dodatkowe informacje dla uczestników:

– kurs prowadzony jest przez profesjonalistów – psycholodzy, terapeuci rodzinni, prawnicy, seksuolodzy, trenerzy umiejętności psychospołecznych – osoby o dużym doświadczeniu zawodowym, trenerskim i …życiowym

– prowadzony jest metodami aktywnymi – poza krótkimi wykładami jest wypełniony ćwiczeniami i dyskusjami – daje sposobność nie tylko do zdobycia wiedzy „jak dobrze radzić sobie w małżeństwie”, ale też do przetrenowania rekomendowanych sposobów bezpośrednio w parze narzeczonych

– jest okazją do wymiany doświadczeń i zdobycia szerszej perspektywy w odniesieniu do własnych założeń na temat przyszłego małżeństwa

– dzięki proponowanym ćwiczeniom w parach narzeczonych, partnerzy mają szansę lepiej poznać swoje oczekiwania, nazwać priorytety życiowe, porozmawiać o wielu ważnych sprawach, które zwykle pomija się przed ślubem

– a w ten sposób wzmocnić otwartość w związku – uczestnicy są każdorazowo zapraszani do aktywnego udziału w ćwiczeniach – nasze doświadczenia pokazują, że im więcej zaangażowania w szkolenie, tym więcej korzyści dla uczestnika

– jednocześnie szanujemy prawo każdej osoby do odmowy aktywnego uczestnictwa. Jeśli tak zdecydujesz, możesz być jedynie obserwatorem tego, co będzie się działo, nie dzieląc się swoimi przemyśleniami na forum grupy. Nie wywieramy na nikogo presji!

– wszystkich nas obowiązuje zasada dyskrecji

– mówiąc o małżeństwie i rodzinie opieramy się na wynikach rzetelnych, aktualnych badań i proponujemy sprawdzone metody zaradcze

– przyjdźcie w swobodnych strojach, weźcie ze sobą ciekawość i pozytywny nastrój – kawę i „coś do kawy” zapewniają organizatorzy, nie stoi to jednak na przeszkodzie by przynieść coś ze sobą 🙂 • Statystyki

  W 2013 r. rozwiodło się ponad 66 tys. par małżeńskich, co oznacza wzrost liczby rozwodów (o ponad 1,6 tys.) w stosunku do roku poprzedniego.

  W miastach intensywność rozwodów jest ponad dwukrotnie wyższa niż na wsi.

  Rozwiedzeni małżonkowie przeżywają ze sobą przeciętnie ok. 14 lat. Średni wiek mężczyzn w momencie rozwodu to 40-41 lat. Kobiety były o ok. 2 lata młodsze. 47,7% to rodziny bezdzietne, a 37,7% to rodziny z 1 dzieckiem. Najmniej rozwodów występuje w rodzinach wielodzietnych (0,8 – 2,9%).

  W ostatnich latach ponad 2/3 przypadków powództwo o rozwód wnosi kobieta. Natomiast orzeczenie rozwodu z winy żony następuje w niewiele ponad 3% przypadków. Wina męża orzekana jest w 20% przypadków. Zwykle, w ponad 70% rozwodów, sąd nie orzeka winy. • strona www: Fabryka Dizajnu
  projekt graficzny: nietypowo.com

ODBIORCY: Rodzice w kryzysie okołorozwodowym/rozstaniowym. Maksymalna liczba osób: 12 Uczestnicy deklarują udział w całym cyklu. Pierwszeństwo zapisów dla rodziców z Targówka!

FORMA: wykład, warsztaty

LICZBA GODZIN: 34 godziny

MIEJSCE: Fundacja Rozwód? Poczekaj! Gwiaździsta 31 m 89

I. Bliskość ma różne definicje - ta część jest ogólnodostępna, także dla osób, które nie biorą udziału w cyklu warsztatów stacjonarnych "Teraźniejszość" i "Przyszłość"

1. Wykład online: Style przywiązania w dzieciństwie a budowanie związku uczuciowego w dorosłości 11.01.202 3 godz. 18.00-21.00

2. Wykład online: Gry psychologiczne w związku i w rodzinie 15.03.2023 godz. 18.00 – 21.00

Warsztaty stacjonarne

I. Teraźniejszość - warsztaty stacjonarne 18.00-20.15

1. Myślenie pytaniami w kryzysie okołorozwodowym/okołorozstaniowym, czyli o tym jak ruszyć GŁOWĄ 18.01.2023

2. Strategie radzenia sobie ze stresem w sytuacji okołorozwodowej/okołorozstaniowej- 3 godziny 25.01.2023

3. Praca z emocjami w kryzysie 1.02.2023

4. Dekoracja mojego życia w kryzysie okołorozwodowym/okołorozstaniowym. Przymusy, powinności 8.02.2023​

5. Przekazy od ważnych osób, kotwice 15.02.2023

6. Zasoby, cele, przekonania, ograniczenia, wartości 22.02.2023

II. Przyszłość -18.00-21.00

1. Poker osobowościowy – gra zespołowa dotycząca zasobów 1.03.2023

2. Moja Magiczna Moc. Praca z cudem – kreowanie wizji Przyszłości Gra coachingowa 8.03.2023r

Cykl jest realizowany w ramach projektu "Ta Szansa dla rodzin wspófinansowanego przez Miasto st. Warszawa.

5. Przekazy od ważnych osób, kotwice 15.02.202 3 6. Zasoby, cele, przekonania, ograniczenia, wartości 22.02.202 3 II. Przyszłość 8.00-21.00 1. Poker osobowościowy – gra zespołowa dotycząca zasobów 1.03.2023 2. Moja Magiczna Moc. Praca z cudem – kreowanie wizji Przyszłości Gra coachingowa 8.03.2023 r

Theme: flashcast.

-->

Samodzielne wychowywanie dziecka to wyzwanie podwójne. Zmęczenie pielęgnacją i opieką gdy jest małe, zmęczenie delegowaniem obowiązków i egzekwowaniem wymagań gdy jest starsze to jedno.

Ale towarzyszy temu poczucie osamotnienia w rodzicielskich decyzjach i wynikającej z nich skumulowanej na jednej osobie odpowiedzialności. Ile pozwolić - ile zabronić? Jak wymagać nie za dużo, ale i nie za mało? Jak wypuścić je w świat, pozwolić mu na błędy? Jak nie uwiązać dziecka przy sobie ale nie stracić z nim kontaktu zwłaszcza teraz - w dobie epidemii dziecięcych i nastoletnich depresji? Jak dawać wzór partnerstwa i budowania relacji skoro dziecko w domu obserwuje dorosłego solistę…. Jak unieść ciężar złości na siebie i na świat gdy syn czy córka ma ten „gorszy dzień”? Jak nie utopić go w morzu wymówek typu „a ja dla ciebie….”.

Tuż po rozstaniu z drugim rodzicem może być szczególnie trudno unieść bunt, który poprzednio był rozłożony na dwoje, zwłaszcza gdy dokłada się do tego żałoba po rozstaniu rodziców. A znów potem, po latach samodzielności i „docierania” w tym kameralnym układzie - jak dorastające już dziecko oswoić z własnym nowym związkiem, na który sobie pozwalamy?

Nie ma na te pytania jednoznacznych odpowiedzi, ale pomaga świadomość, że nie tylko my je mamy. W przetrawieniu złości i odrzucenia pomaga tabletka empatii dla zmęczenia, zniechęcenia, rozczarowania, gniewu…Na rozdzierające wahania zaaplikujemy opatrunek zrozumienia i akceptacji. Na tej grupie nie będzie niechcianych porad, ale będą ćwiczenia - na słuchanie siebie samego i siebie nawzajem, na odkrywanie zasobów, na przyglądanie się sobie. Znajdzie się i czas na informację zwrotną, wrażenie, dzielenie się doświadczeniem – pod okiem psychologa i gdy o to poprosisz.

Gdzie i kiedy: Na razie on-line (zoom) a po zakończeniu pandemii:

lokal Fundacji Rozwód?Poczekaj!, Gwiaździsta 31/89, 8 piętro,

Termin: drugi i czwarty wtorek miesiąca, godzina 18.00-20.30, od marca do czerwca.

Czyli: 8 i 22 marca; 12 i 26 kwietnia; 10 i 24 maja. Data czerwcowa jeszcze do uzgodnienia.

Dla kogo:

Osoby, które samodzielnie wychowują dziecko (są rodzicem bezpośrednio wykonującym władzę rodzicielską) i mieszkają z dzieckiem (tzn. bez drugiego rodzica i nowego partnera).  

Pierwszeństwo zapisów mają rodzice z Targówka (obszary rewitalizowane).

Grupa półotwarta dla 6-12 osób– tzn. po uformowaniu kolejne osoby mogą być przyjmowane w miarę zwalniania się miejsc.

Przyjęcie do grupy odbywa się po wstępnej rozmowie z prowadzącym – online.

Grupa NIE jest przeznaczona dla osób pozostających w silnym konflikcie okołorozwodowym – takie osoby zapraszamy do specjalnie dla nich dedykowanej grupy.

Obecność na każdym spotkaniu nie jest obowiązkowa, ale nieobecność na 3 kolejnych spotkaniach oznacza rezygnację z grupy.

Zajęcia są nieodpłatne, współfinansowane przez Miasto st. Warszawa i naszą Fundację w ramach projektu „Ta Szansa dla rodzin”.

Prowadzenie:

Dr Małgorzata Kałaska - psycholog, psychoterapeutka, trenerka rozwoju osobistego. W Fundacji prowadzi warsztaty i konsultacje dla par patchworkowych i rodziców samodzielnych. Jako psychoterapeuta pracuje w nurcie ericksonowsko-systemowym z dorosłymi oraz rodzinami lub parami. W poradni psychologiczno-pedagogicznej pracuje jako diagnosta dzieci w wieku szkoły podstawowej, a także prowadzi warsztaty umiejętności rodzicielskich i psychoterapię rodzin. W przeszłości realizowała warsztaty rozwoju osobistego dla kobiet wracających na rynek pracy po przerwie związanej z opieką nad dziećmi, pracowała na uczelni jako doradca zawodowy i wykładowca. Mama nastolatki i macocha nastolatka. Nie lubi gotować obiadów, marzy o długich wakacjach z książką w hamaku pod palmą, choć jeszcze 10 lat temu szwendała się z plecakiem po Indiach, a na razie ratuje się audiobookami podczas spacerów z niesfornym 12-miesięcznym psem.

Theme: flashcast.

-->

1. Umiejętności wychowawcze rodzica w sytuacji okołorozwodowej - więcej

2. Cykl coachingowy Zbudować przyszłość po kryzysie okołorozwodowym - więcej

3. Grupa wsparcia dla samodzielnych rodziców - więcej

4. Rozwód. I co dalej? - Wydobyć przyszłość z przeszłości - więcej

5. Grupy wsparcia dla osób w kryzysie okołorozstaniowym - więcej

6. ZANIM POWIESZ "TAK" - świeckie, interdyscyplinarne warsztaty dla par planujących ślub - więcej

7. Siedem zasad udanego związku - wykład - więcej

8. Trudne emocje rodziców i dzieci. Droga do spotkania. - więcej

10. W co gramy i dlaczego gramy z innymi ludzmi - więcej

11. Języki miłości - więcej

12. Jak się dobrze pokłócić? - wykład - więcej

13. Będziemy mieli dziecko - więcej

14. Warsztaty dla ojców - więcej

15. POROZUMIEĆ SIĘ W ZWIĄZKU - warsztaty dla par - więcej

16. Na dobre i na złe? - warsztaty dla par - więcej

17. Zdrowe granice w patchworku - warsztaty dla macoch, ojczymów i rozwiedzionych rodziców - więcej

18. Dobre praktyki związkowe - warsztaty dla par - więcej

13. Seminarium: rodzina w kryzysie - więcej

14. Style przywiązania w dzieciństwie a budowanie związku uczuciowego w dorosłości - więcej

15. Po nitce do nastolatka - więcej

16. Jak się (nie) kłócić o dzieci z poprzednich związków - więcej

17.POZYTYWNA DYSCYPLINA - wprowadzenie - więcej

18. Pozytywna dyscyplina - cykl 7 mini warsztatów - więcej

19.POROZUMIEĆ SIĘ W ZWIĄZKU - dla par rodziców - więcej

20. Pozytywna dyscyplina w rodzinie patchworkowej - więcej

21.Pozytywna dyscyplina w rodzinie-cykl 7 warsztatów - więcej

22. Dziecko partnera - orzech trudny do...przytulenia - więcej

23. Klub Rozwoju Osobistego DLA MAM - UWOLNIJ SWOJĄ MOC - więcej

24. W co gramy z naszymi dziećmi? - więcej

18.Dogadać się z nastolatkiem - warsztaty dla rodziców - więcej

19. Komunikacja transformująca dla Tatów - wprowadzenie - więcej

20. Komunikacja transformująca dla Wszystkich - pełny warsztat - więcej

21. COACHING RODZICIELSKI - więcej

22. ZANIM ZNÓW POKOCHASZ - warsztaty dla osób po rozstaniach - więcej

21. Zapraszamy na Gwiaździstą! - więcej

Theme: flashcast.

-->
Sprawozdanie merytoryczne 2020Pobierz
Bilans za 2020Pobierz
Sprawozdanie merytoryczne 2019Pobierz
Bilans za 2019Pobierz

Sprawozdanie merytoryczne 2018 

Sprawozdanie merytoryczne 2017

Sprawozdanie merytoryczne 2016    

sprawozdanie-merytoryczne-2015

Sprawozdanie merytoryczne 2014

bilans  2018 

bilans2015

bilans_2014

Theme: flashcast.

-->

Nasz adres: Gwiaździsta 31 m 89

Tu odbywają się warsztaty i konsultacje.

W celu zapisu wyślijcie maila: biuro@rozwodpoczekaj.org.pl

Theme: flashcast.

-->