POROZUMIEĆ SIĘ W ZWIĄZKU – warsztaty dla par

Wychodząc z założenia, że lepiej zapobiegać niż leczyć, zapraszamy Państwa na warsztaty dedykowane tym małżeństwom i związkom nieformalnym, które chcą pracować nad jakością swojej relacji, lepiej rozumieć się i radzić sobie z nieuniknionymi konfliktami i problemami związku. Warsztaty nie są terapią małżeńską, mają charakter psychoedukacyjny. Grupa liczy od 6 do 8 par. Forma zajęć pozwala w bezpieczny, pełen szacunku sposób przyglądać się mechanizmom konfliktów i nieporozumień we własnym związku oraz wypracowywać konstruktywne sposoby radzenia sobie z nimi. W programie proponujemy nieco bazy teoretycznej oraz szereg ćwiczeń praktycznych, które partnerzy wykonują ze sobą we dwójkę. Dzięki moderowaniu spotkania przez terapeutów, partnerzy mają szansę na otwarte mówienie o sprawach ważnych i wzajemne usłyszenie się. Warsztaty są też okazją do wymiany doświadczeń i dyskusji na forum grupy. Nasze dotychczasowe doświadczenia pokazują, że wspólny udział w tego typu zajęciach zbliża partnerów i wzmacnia zaufanie w związku.
Terminy jesień 2019:
13 października, niedziela,  9.30-17.00, Radzymińska 111a/113, Klub Ta Szansa (projekt Ta Szansa dla rodzin)
27 października, niedziela, 9.30-17.00, Gwiaździsta 31 m 89, (projekt Rodzina w kryzysie okołorozwodoym)
01 grudnia, niedziela, 9.30-17.00, Gwiaździsta 31 m 89 (projekt Ich dwoje – baza rodziny)
Prowadzący: Dorota Ziółkowska-Maciaszek  i Katarzyna Koszewska
Odpłatność tym razem forma nieodpłatna – zajęcia są współfinansowane przez Miasto st. Warszawa i naszą Fundację w ramach projektu „Ta Szansa dla rodzin”, „Ich dwoje – baza rodziny” i „Rodzina w kryzysie okołorozwodowym”.
Liczba miejsc ograniczona – konieczność zapisów: Zapisy: biuro@rozwodpoczekaj.org.pl

  • Statystyki

  W 2013 r. rozwiodło się ponad 66 tys. par małżeńskich, co oznacza wzrost liczby rozwodów (o ponad 1,6 tys.) w stosunku do roku poprzedniego.

  W miastach intensywność rozwodów jest ponad dwukrotnie wyższa niż na wsi.

  Rozwiedzeni małżonkowie przeżywają ze sobą przeciętnie ok. 14 lat. Średni wiek mężczyzn w momencie rozwodu to 40-41 lat. Kobiety były o ok. 2 lata młodsze. 47,7% to rodziny bezdzietne, a 37,7% to rodziny z 1 dzieckiem. Najmniej rozwodów występuje w rodzinach wielodzietnych (0,8 – 2,9%).

  W ostatnich latach ponad 2/3 przypadków powództwo o rozwód wnosi kobieta. Natomiast orzeczenie rozwodu z winy żony następuje w niewiele ponad 3% przypadków. Wina męża orzekana jest w 20% przypadków. Zwykle, w ponad 70% rozwodów, sąd nie orzeka winy. • strona www: Fabryka Dizajnu
  projekt graficzny: nietypowo.com