Pozytywna Dyscyplina: budowanie relacji i stawianie granic jednocześnie

Bycie rodzicem to czasem ogromne wyzwanie. 

Na tych wyjątkowych warsztatach podzielę się wiedzą na temat:

– codziennej komunikacji z dzieckiem

– jak być rodzicem uprzejmym i stanowczym jednocześnie

– rozszyfrowania trudnego zachowania dziecka

– dbania o dobrostan swój i rodziny 

W serdecznej atmosferze porozmawiamy o tym, co działa i o tym , co nie działa, a nawet doświadczymy tego na własnej skórze i poszukamy rozwiązań.

Pozytywna Dyscyplina to nie tylko metoda wychowawcza. To przede wszystkim droga do pięknych i pełniejszych relacji z innymi i z samym sobą.

Nie może Cię zabraknąć. Przyjdź i przekonaj się sam/sama, czy ta droga jest dla Ciebie. Niech Twoja pozytywna przygoda zacznie się już teraz.

Te zajęcia to pierwszy praktyczny krok do metody Pozytywnej dyscypliny. Będzie możliwość kontynuowania warsztatów oraz konsultacji indywidualnych, przewidujemy także otwarcie grupy „Rodzice pomagają rodzicom” 

Zajęcia prowadzi: Magdalena Wasilewska patrz: http://www.rozwodpoczekaj.org.pl/zespol/

Kiedy: 04.11.2023, sobota

Czas trwania: 8 godz. dydaktycznych (10.00-16.00)

Gdzie: lokal Fundacji Gwiaździsta 31 m 89, Warszawa

Płatność: 150 zł na konto fundacji po wcześniejszym zapisaniu się

Zapisy: biuro@rozwodpoczekaj.org.pl

  • Statystyki

    W 2021 r. rozwiodło się ok. 61 tys. par małżeńskich. Liczba ta jest mniejsza niż w latach 2005-2019, przy czym od wielu lat odnotowuje się także mniejszą liczbę zawieranych małżeństw. W miastach intensywność rozwodów jest prawie trzykrotnie wyższa niż na wsi.

    Rozwiedzeni małżonkowie przeżywają ze sobą przeciętnie 14 lat. Średni wiek mężczyzn w momencie rozwodu to obecnie 42 lata. Kobiety były o ok. 2 lata młodsze. 47,7% to rodziny bezdzietne, a 37,7% to rodziny z 1 dzieckiem. Najmniej rozwodów występuje w rodzinach wielodzietnych (0,8 – 2,9%).

    W ponad 2/3 przypadków powództwo o rozwód wnosi kobieta. Zwykle, w prawie 80% rozwodów, sąd nie orzeka winy. Wina męża orzekana jest w 15% przypadków, zaś żony w niewiele niż 3% przypadków.

    Coraz częściej sąd orzeka wspólne wychowywanie dzieci przez rozwiedzionych rodziców – w 2021 r. takich rozstrzygnięć było ponad 68%, opieka przyznana wyłącznie matce to 27% (a jeszcze w 2000 r. udział ten wynosił aż 65%), natomiast wyłączna opieka ojca to 3% przypadków.



  • strona www: Fabryka Dizajnu
    projekt graficzny: nietypowo.com