POZYTYWNA DYSCYPLINA – CYKL 7 MINI-WARSZTATÓW

„I WILK SYTY I OWCA CAŁA! Jak być dobrym rodzicem i skutecznie radzić sobie z codziennymi trudnościami”

Program składa się z siedmiu mini-warsztatów po 2,5 h. Zawiera niezbędną teorię i mnóstwo ćwiczeń praktycznych. Każde spotkanie ma dwie części:

a. Teoria + praktyka, czyli zagadnienia merytoryczne uzupełnione praktycznymi ćwiczeniami (1,5h)
b. Rodzice Pomagają Rodzicom (RPR), czyli generowanie rozwiązań konkretnych problemów wychowawczych uczestników (ok. 1h)

PROGRAM 7 MINI-WARSZTATÓW:
1. POZYTYWNE PODEJŚCIE – CO ZAMIAST KARY, czyli jak w przyjazny dla dziecka sposób egzekwować to, na czym nam zależy + RPR
2. O CO NAPRAWDĘ DZIECKU CHODZI, GDY JEST NIEGRZECZNE, czyli cztery sposoby zachowania dzieci i jak sobie z nimi radzić + RPR
3. LOGICZNE KONSEKWENCJE I SZUKANIE ROZWIĄZAŃ, czyli jak przestać marnować energię na kłótnie i uzyskać współpracę + RPR
4. BUDOWANIE OSOBISTEJ MOCY DZIECKA, czyli jak wspierać bez rozpieszczania +RPR
5. WSZYSCY SĄ WAŻNI, ALE KAŻDY JEST INNY, czyli jak zaspokajać potrzeby wszystkich członków rodziny… i co do tego wszystkiego ma kolejność urodzenia + RPR
6. ŻÓŁW, KAMELEON, ORZEŁ, LEW, czyli jak się zachowujesz, kiedy się stresujesz i jak to wpływa na twoje dziecko + RPR
7. PEŁNA SKRZYNKA Z NARZĘDZIAMI, czyli wybieraj i testuj +RPR

GDZIE: Stołeczny Klub Aktywnych Tatów, Warszawa, Batorego 14/74

KIEDY: Spotykamy się co dwa tygodnie w soboty, w godzinach 10:00-12:30

terminy na rok 2017 podamy wkrótce

JAK SIĘ ZAPISAĆ: Pisząc maila na:    biuro@rozwodpoczekaj.org.pl
CENA: 620 zł za cykl 7 spotkań/mini warsztatów
Zniżka dla par – 35% dla partnera (para płaci w sumie 1023 zł)

Zniżka za wczesną wpłatę – 15% = 527  zł (do 3 grudnia).

 KTO PROWADZI:

Joanna Baranowska – coach rodzinny i psycholog pomaga ambitnym mamom zyskać więcej MIŁOŚCI i SZCZĘŚCIA w rodzinie: dla siebie, dla dzieci i dla związku. Autorka praktycznych programów coachingowych i szkoleniowych dla mam. Mama 4 letniego Antka i 2 letniej Zuzi.

Thuy Minh Dao – coach, nauczyciel, muzykoterapeuta. Obywatelka świata. Założycielka fundacji United Minds, której misją jest Empowering the Next Generation. Autorka programu coachingowego VIVO CON SPIRITO! The Art of Becoming a Soulful Entrepreneur. Mama trzyletniej Aimee.

Anna Czechowska – coach, tłumacz, pracuje z ciałem poprzez hawajski masaż Lomi Lomi Nui, współwłaściciel Conscious Group. Pracuje głównie w obszarach związanych z budową poczucia własnej wartości, szacunku do siebie i akceptacji siebie. Wyznaje zasadę, że jedyną stałą w życiu jest zmiana. Mama ośmioletniego Maksa.

 • Statystyki

  W 2021 r. rozwiodło się ok. 61 tys. par małżeńskich. Liczba ta jest mniejsza niż w latach 2005-2019, przy czym od wielu lat odnotowuje się także mniejszą liczbę zawieranych małżeństw. W miastach intensywność rozwodów jest prawie trzykrotnie wyższa niż na wsi.

  Rozwiedzeni małżonkowie przeżywają ze sobą przeciętnie 14 lat. Średni wiek mężczyzn w momencie rozwodu to obecnie 42 lata. Kobiety były o ok. 2 lata młodsze. 47,7% to rodziny bezdzietne, a 37,7% to rodziny z 1 dzieckiem. Najmniej rozwodów występuje w rodzinach wielodzietnych (0,8 – 2,9%).

  W ponad 2/3 przypadków powództwo o rozwód wnosi kobieta. Zwykle, w prawie 80% rozwodów, sąd nie orzeka winy. Wina męża orzekana jest w 15% przypadków, zaś żony w niewiele niż 3% przypadków.

  Coraz częściej sąd orzeka wspólne wychowywanie dzieci przez rozwiedzionych rodziców – w 2021 r. takich rozstrzygnięć było ponad 68%, opieka przyznana wyłącznie matce to 27% (a jeszcze w 2000 r. udział ten wynosił aż 65%), natomiast wyłączna opieka ojca to 3% przypadków. • strona www: Fabryka Dizajnu
  projekt graficzny: nietypowo.com