Trudne emocje rodziców i dzieci.

Człowiek rozwija się emocjonalnie przez całe życie. Jaką funkcję pełnią emocje w rozwoju dziecka? Czy można je zobaczyć? Które z nich są trudne dla rodzica? Jak pomóc dziecku w przeżywaniu trudnych emocji? W jaki sposób radzić sobie z trudnymi emocjami dziecka? Po czym poznać, że dziecko przeżywa bardzo silne emocje? Jakie są reakcje dziecka na przeciążenie emocjonalne? Jak wspierać dziecko korzystające z opieki specjalisty?
Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi na warsztatach Katarzyny Koszewskiej „Trudne emocje rodziców i dzieci. Droga do spotkania”.
Wykład odbędzie się: 20 października 2018, sobota, godz. 10.00-18.00
Miejsce: Batorego 14 lok. 67
Prowadząca: Katarzyna Koszewska (więcej w zakładce „nasz zespół”).
Zapisy: biuro@rozwodpoczekaj.org.pl
Zajęcia są nieodpłatne – współfinansowane przez Miasto st. Warszawa w ramach projektu „SKAT – Stołeczny Klub Aktywnych Tatów”. • Statystyki

  W 2013 r. rozwiodło się ponad 66 tys. par małżeńskich, co oznacza wzrost liczby rozwodów (o ponad 1,6 tys.) w stosunku do roku poprzedniego.

  W miastach intensywność rozwodów jest ponad dwukrotnie wyższa niż na wsi.

  Rozwiedzeni małżonkowie przeżywają ze sobą przeciętnie ok. 14 lat. Średni wiek mężczyzn w momencie rozwodu to 40-41 lat. Kobiety były o ok. 2 lata młodsze. 47,7% to rodziny bezdzietne, a 37,7% to rodziny z 1 dzieckiem. Najmniej rozwodów występuje w rodzinach wielodzietnych (0,8 – 2,9%).

  W ostatnich latach ponad 2/3 przypadków powództwo o rozwód wnosi kobieta. Natomiast orzeczenie rozwodu z winy żony następuje w niewiele ponad 3% przypadków. Wina męża orzekana jest w 20% przypadków. Zwykle, w ponad 70% rozwodów, sąd nie orzeka winy. • strona www: Fabryka Dizajnu
  projekt graficzny: nietypowo.com