W co i dlaczego gramy z innymi ludźmi?

Lubicie grać? Dobra gra dostarcza wiele frajdy. Pozwala rozerwać się, rozwinąć różne umiejętności, zacieśnić więzi między graczami. Miło jest też poczuć smak wygranej, namiastkę sukcesu.

Ale są takie gry, z których nikt nie wychodzi wygrany. Nawet, gdy jeden z graczy przez chwilę święci triumf (z artykułu ze strony Fundacji…).

Szkolenie ma charakter bardzo praktyczny. Uczestnicy/uczestniczki zajęć poznają mechanizmy występujące w  życiu osobistym i w relacjach zawodowych w oparciu o teorię Analizy Transakcyjnej. Będą mieć okazję poznania własnych zasobów i ograniczeń, rozwiną umiejętności reakcji w sytuacjach związanych z dużymi napięciami emocjonalnymi. Szkolenie jest szansą na lepsze rozumienie swoich reakcji i reakcji człowieka będącego z nami w kontakcie. To okazja do zbudowania w przyszłości kontaktów satysfakcjonujących obie strony.

Gry psychologiczne  są przeciwieństwem autentyczności w kontakcie. Analiza transakcyjna znalazła swoje odniesienie w edukacji, w polityce, w biznesie, zarządzaniu: wszędzie tam, gdzie są istotne procesy porozumiewania się między ludźmi. Jej oryginalność i skuteczność polega między innymi na tym, że proponując refleksję nad dynamiką ludzkiego życia, posługuje się jednocześnie bardzo obrazowym i prostym językiem.

Termin:  nowe terminy podamy wkrótce!

Miejsce:  Fundacja Rozwód? Poczekaj, ul. Batorego 14, sala 67.

Zapisy: biuro@rozwodpoczekaj.org.pl

Prowadząca:

Katarzyna Koszewska – psycholog kliniczny, trenerka w obszarze psychoedukacji, interwentka kryzysowa, coach.

Autorka, współautorka i redaktorka merytoryczna wielu publikacji z zakresu psychoedukacji dla nauczycieli, trenerów, rodziców.

Adresaci/Uczestnicy/Dla kogo:

każda dorosła osoba zainteresowana pracą związaną z poprawą jakości swojego życia w obszarze relacji z innymi ludźmi.

Podczas warsztatów:

Zdobędziesz wiedzę na temat mechanizmów powstawania gier psychologicznych.

Nauczysz się rozpoznawać grę psychologiczną obecną w swoim życiu.

Przećwiczysz możliwość używania stoperów – komunikatów „wyłączających” grę psychologiczną.

Poznasz swoje zasoby osobowości, niezbędne do budowania satysfakcjonujących relacji z innymi ludźmi.

Warsztaty nieodpłatne, współfinansowane ze środków Miasta st. Warszawa i naszej Fundacji w ramach projektu „SKAT – Stołeczny Klub Aktywnych Tatów”. • Statystyki

  W 2013 r. rozwiodło się ponad 66 tys. par małżeńskich, co oznacza wzrost liczby rozwodów (o ponad 1,6 tys.) w stosunku do roku poprzedniego.

  W miastach intensywność rozwodów jest ponad dwukrotnie wyższa niż na wsi.

  Rozwiedzeni małżonkowie przeżywają ze sobą przeciętnie ok. 14 lat. Średni wiek mężczyzn w momencie rozwodu to 40-41 lat. Kobiety były o ok. 2 lata młodsze. 47,7% to rodziny bezdzietne, a 37,7% to rodziny z 1 dzieckiem. Najmniej rozwodów występuje w rodzinach wielodzietnych (0,8 – 2,9%).

  W ostatnich latach ponad 2/3 przypadków powództwo o rozwód wnosi kobieta. Natomiast orzeczenie rozwodu z winy żony następuje w niewiele ponad 3% przypadków. Wina męża orzekana jest w 20% przypadków. Zwykle, w ponad 70% rozwodów, sąd nie orzeka winy. • strona www: Fabryka Dizajnu
  projekt graficzny: nietypowo.com