Wydobyć przyszłość z przeszłości – warsztaty dla osób po rozstaniach

Wyniki  badań nad dobrostanem pokazują nam, że usuniecie przyczyny cierpienia nie powoduje wzrostu dobrostanu, czyli jakości  naszego życia.  Co zatem sprawia, że odnajdujemy jego sens po rozstaniu?

Szukając odpowiedzi na to pytanie uczyniliśmy  tematem wiodącym szkolenia Przyszłość  i budowanie kapitału z trudnych doświadczeń Przeszłości. Przyjrzymy się strategiom działań związanym z trudną/traumatyczną sytuacją rozstania/rozwodu i odniesiemy je do  możliwości budowania satysfakcjonującej Przyszłości  w oparciu o wartości, styl życia, cele życiowe, zasoby, mocne strony, techniki samoregulacji.

To kapitalizowanie odsetek z doświadczeń Przeszłości  pomoże nam postawić kroki w Teraźniejszości prowadzące do Dobrostanu w Przyszłości.

Adresat: osoby po rozstaniu

Liczba godzin:  4 godziny

Data: 20 października 2019, 09.00-13.00

Adres: Fundacja, Gwiaździsta 31 m 89

Prowadząca: Katarzyna Alina Koszewska, psycholog, terapeutka EMDR.

Zapisy konieczne! biuro@rozwodpoczekaj.org.pl

Pracujemy w niewielkich grupach max. 10 osobowych 🙂

Uczestnictwo nieodpłatne, warsztat finansowany przez Miasto st. Warszawa w ramach projektu „Rodzina w kryzysie okołorozwodowym”. • Statystyki

  W 2013 r. rozwiodło się ponad 66 tys. par małżeńskich, co oznacza wzrost liczby rozwodów (o ponad 1,6 tys.) w stosunku do roku poprzedniego.

  W miastach intensywność rozwodów jest ponad dwukrotnie wyższa niż na wsi.

  Rozwiedzeni małżonkowie przeżywają ze sobą przeciętnie ok. 14 lat. Średni wiek mężczyzn w momencie rozwodu to 40-41 lat. Kobiety były o ok. 2 lata młodsze. 47,7% to rodziny bezdzietne, a 37,7% to rodziny z 1 dzieckiem. Najmniej rozwodów występuje w rodzinach wielodzietnych (0,8 – 2,9%).

  W ostatnich latach ponad 2/3 przypadków powództwo o rozwód wnosi kobieta. Natomiast orzeczenie rozwodu z winy żony następuje w niewiele ponad 3% przypadków. Wina męża orzekana jest w 20% przypadków. Zwykle, w ponad 70% rozwodów, sąd nie orzeka winy. • strona www: Fabryka Dizajnu
  projekt graficzny: nietypowo.com